Skip to content

Egzotyczna kuchnia, jakiej należy spróbować jeżdżąc po Azji. Jakich potraw nie można pominąć?

Podróżowanie to nie tylko przyglądanie się zabytkom, poznawanie nowych ludzi, kultur albo miejsc. To też smakowanie i odkrywanie niecodziennych smaków. Dzięki temu możemy bardziej poznać klimat różnych miejsc. Warto jest będąc w nowym miejscu smakować nowych rzeczy. To jedyna w swoim rodzaju okazja by skosztować innej niż nasza kuchni. W większych miejscowościach znajdziemy rzeczywiście wiele restauracji z jedzeniem z różnych stron świata natomiast to nie to samo. Jakie kierunki są najbardziej atrakcyjne jeżeli chodzi o wyjątkowe smaki?

Podróżowanie to nie tylko przyglądanie się zabytkom, poznawanie nowych osób, kultur czy miejsc. To też smakowanie oraz odkrywanie nowych smaków. W ten sposób można bardziej poznać klimat różnych miejsc. Warto jest przebywając w nowym miejscu smakować nowych rzeczy. To jedyna w swoim rodzaju okazja aby skosztować innej niż nasza kuchni. W dużych miejscowościach znajdziemy rzeczywiście dużo restauracji z kuchnią z różnych krajów jednak to nie to samo. Które kierunki są najbardziej atrakcyjne jeżeli chodzi o wyjątkowe smaki?

kuchnia - marina

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jak mowa o całkowicie nowych, innych niż dotychczas doznaniach smakowych nie sposób nie powiedzieć o Azji. To w tej części świata można spotkać się z tak wielką ilością przypraw, produktów, warzyw czy owoców, jakie nie występują w naszej kuchni, że będzie to dla nas coś bardzo wyjątkowego. Jeżeli mowa o kontynencie azjatyckim to kuchnia indyjska jest czymś obok czego nie można przejść z obojętnością. Niesamowite zapachy jak również kolory to wizytówka oraz rzecz trudna do podrobienia. Smakowite curry, parujące, robione na świeżo roti z różnymi intensywnymi sosami czy aromatyczna oraz intensywna zupa dahl z soczewicą to jedynie nieliczne potrawy. Najlepiej spróbować ich na ulicy, ze straganów, albo w restauracjach prowadzonych często przez całe rodziny. Te autentyczne smaki zostaną z nami na długo.

akt - kuchnia

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym niesamowitym doznaniem smakowym jest tajska kuchnia.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę (https://winadlakonesera.pl/pol_m_Oferta_Kolor-Styl-wina_Wino-rozowe-178.html) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Zapewniamy bardzo konkurencyjne stawki, więc się nie rozczarujesz!

Z mnóstwem warzyw, ryżu oraz makaronów, aromatycznych zup z mleczkiem kokosowym. Nie można nie spróbować jedzenia z całej masy stojących na ulicy budek, gdzie tamtejsi mieszkańcy przygotowują na świeżo potrawy. Właśnie w tym miejscu należy koniecznie spróbować zapewne najbardziej rozpoznawalnej potrawy, a konkretnie pad thai. Występuje on w różnych wariantach z krewetkami albo z jajkiem. Prócz tego pikantne curry oraz zupy z warzywami i owocami morza na pewno nam zasmakują.

Znajdując się w egzotycznym miejscu należy koniecznie próbować wielu nowych, nieznanych nam wcześniej owoców i warzyw. Mogą nas one niesamowicie zaskoczyć dziwnym smakiem. Także owoce, które są do kupienia w Polsce będą z reguły słodsze i bardziej intensywne w smaku, bo dojrzewały na miejscu, w słońcu, na drzewie, a nie zostały za wcześniej zerwane oraz dojrzały w transporcie.

Kliknij w link i przeloguj się na witrynę autora. Tam odnajdziesz wiele szczegółowych treści na opracowany tutaj zajmujący temat.

Przykładem takiego wyjątkowego owocu jest z pewnością durian, którego smak nie przypomina jakiegoś znanego owocu. Smak oraz zapach jest tak intensywny, że na pewno nie każdemu się spodoba, ale na pewno warto samemu się o tym przekonać.