Skip to content

Gdzie odpocząć blisko miasta

Żeby wypocząć w długi weekend nie trzeba wyjeżdżać w góry, na Mazury bądź nad morze. Pod Warszawą jest wiele miejsc, gdzie możesz odpocząć. Coś dla siebie odnajdą zarówno absztyfikanci czynnego odpoczynku, jak również ci, którzy wolą błogie odpoczywanie pod gołym niebem. Wokół Warszawy, w odległości mniej więcej 50 kilometrów, jest bezlik interesujących miejsc do zobaczenia.

By odprężyć się w długi weekend nie należy wyjeżdżać w góry, na Mazury bądź nad morze. Pod Warszawą jest sporo miejsc, gdzie można wypocząć. Coś dla siebie odnajdą zarówno absztyfikanci czynnego wypoczynku, jak też ci, którzy wolą błogie leniuchowanie pod gołym niebem. Wokół Warszawy, w odległości do 50 kilometrów, jest bezlik ciekawych miejsc do zobaczenia.

urlop - krajobraz

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Twierdza Modlin. To jedyny w swoim rodzaju zabytek fortyfikacyjny. Mieści się ok. 35 kilometrów od metropolii. Zwiedzać możemy indywidualnie czy też z przewodnikiem. Ujrzymy tam Cytadelę z przedmościami, wewnętrzny oraz zewnętrzny pierścień (w sumie osiemnaście fortów), zespoły prochowni, składnice, zabudowania koszarowe jak też szczątki fortyfikacji polowych oraz polskich z 1939 roku. Często można tam spotkać ekipy filmowe (w tym miejscu kręcono m.in sceny z filmów C. K. Dezerterzy, Kiler, 1920 Bitwa Warszawska). Jest też zaplecze gastronomiczne – spokojnie możesz wybrać się tam na cały dzień.

Pułtusk. Dawniej – jednoznacznik prowincji. To stąd promował do Warszawy najsłynniejszy polski dozorca, Stanisław Anioł z serialu Alternatywy 4. Tymczasem w Pułtusku jest co odwiedzać – miejscowość słynie z najdłuższego w Europie rynku.

Będzie nam przyjemnie, jeśli zarezerwował kilka Twoich chwil i przeglądnął następny post na ten temat. Pod podanym linkiem oczekuje na Ciebie kolejny link (https://claims-kancelaria.pl/odszkodowanie-za-blad-medyczny/).

Odnajdziemy tam również gotycką Bazylikę kolegiacką, zamek biskupi położony na brzegu Narwi z XIV-XVI wieku (współcześnie Dom Polonii). Przebywał w tym miejscu m.in. król Zygmunt Waza. Jest tu także mnóstwo zabytkowych kościółków i obszarów na Narwią, jakie możemy zwiedzać. W tym miejscu też – przetestuj w promocji fotografia dziecięca poznań: https://bartkowska.photo/ – ciągle odbywają się bazary jak też spektakle historyczne. Do miasteczka możesz właściwie dojechać w jedną godzinę. weekend pod warszawą wcale nie musi być monotonny!

Puszcza Kampinoska. Zielone płuca Warszawy. Ulubiony teren eskapad. Jest jedynym, pośród innych europejskich rezerwatów o takiej skali, graniczącym z tak dużą aglomeracją miejską. Ze względu na wyjątkowość, ruch krajoznawczy podlega w kniei jednakże określonym ograniczeniom. Wytyczono jednak mniej więcej 350 km tras dla turystyki pieszej a także ponad 200 km szlaków rowerowych dla rowerzystów. Skąd rozpocząć? Proponujemy miejscowość Granica, w jakiej mieści się cudny Park Etnograficzny oraz duży obszar łąk i turzycowisk nazwany Olszowieckim Błotem(czytaj dalej).