Skip to content

Czy za każdym razem musimy podróżować w dalekie zakątki świata aby spróbować egzotycznej kuchni?

Dobrze jest próbować nowych smaków. Wiele ludzi uwielbia kulinarne doznania i często smakuje nowych rzeczy. Natomiast wcale nie musimy od razu jechać do dalekich krajów ażeby móc zakosztować nowych rzeczy. Jak można odkrywać nowe smaki we własnym kraju?

Dobrze jest próbować nowych smaków. Sporo osób uwielbia kulinarne eksperymenty i często próbuje nowych rzeczy. Jednak wcale nie trzeba od razu jechać do odległych krajów aby móc zakosztować nowych smaków. W jaki sposób można odkrywać nowe smaki we własnym kraju?

W Polsce powstaje wciąż więcej restauracji, które serwują kuchnię z najdalszych zakątków świata. Szczególnie w dużych miastach nie ma z tym większego problemu. Na przykład jak chcielibyśmy spróbować jaki smak ma tajska kuchnia katowice posiadają już takie miejsca. Nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy spróbowali nowych smaków. W większych miastach odnajdziemy jeszcze większą ilość egzotycznych smaków. Aby zakosztować smaków kuchni gruzińskiej nie trzeba długo poszukiwać jak jeszcze kilka lat temu. Nawet kuchnię senegalską można już spotkać na ulicach Warszawy. Obecnie poszukiwanie różnych nowych smaków może być interesującym zajęciem. Dlatego tego typu miejsca cieszą wciąż większą popularnością.

smak - przekrój

Autor: Mirko Tobias Schäfer
Źródło: http://www.flickr.com
obrazeczek - smak

Autor: Mirko Tobias Schäfer
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym sposobem na popróbowanie innych niż tych, które mamy na co dzień smaków jest uczestniczenie w różnego rodzaju targach jak i imprezach kulinarnych, na jakich gotowane są niespotykane na co dzień przysmaki z rożnych stron świata. Mamy już więcej amatorów nowych smaków z tego powodu takie imprezy cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Jednym z takich interesujących wydarzeń jest choćby festiwal foodtracków, gdzie różnorodność smaków rośnie z roku na rok. Od początku ich powstawania popularność takich mobilnych kuchni na kółkach stale rośnie i nie zanosi się na to by taka koniunktura miała się zmienić. Wręcz przeciwnie otwierają się nowe i to coraz ciekawsze oraz bardziej egzotyczne, przykładowo kuchnia rodem z pogranicza Meksyku i Ameryki, czy smaczne chińskie pierożki gotowane na parze. Jeszcze parę lat wstecz tego typu jedzenie było niemal nie do dostania w Polsce. Jednak od czasu gdy coraz większa ilość ludzi podróżuje oraz poznaje nowe miejsca, poszerza też horyzonty kulinarne. W ten sposób rodzą się pomysły na tak ciekawy interes, jak taka restauracje czy bary z kuchnią niemal z całego świata.

Zawsze można samemu eksperymentować w kuchni. Powstaje coraz większa ilość sklepów z artykułami z dalekich stron świata. To co kiedyś było niedostępne i nie do dostania w Polsce, jest już coraz częściej w tego typu sklepach. Przez to możemy szukać ciekawych przepisów choćby w internecie oraz robić różne potrawy (dania instant azja) samemu. To także może okazać się ciekawy pomysł.