Skip to content

Dlaczego dobrze pojechać do Warmi? Co najkorzystniej tam poznać? Jakiego typu atrakcje dobrze wziąć pod uwagę?

Warmia jest dosyć rzadko odwiedzanym miastem w Polsce, a w rzeczywistości ma wiele atrakcji, które warto poznać. Przede wszystkim, jak już wybierzemy się na Warmię, to najlepiej udać się do palmiarni, która zbudowana jest na Winnym Wzgórzu. Stamtąd rozpościera się wspaniała panorama na całą Warmię. Znajdziemy tam ponad 200 gatunków egzotycznych roślin, np. znaczną palmę daktylową.

Warmia jest dość rzadko odwiedzanym miastem w Polsce, a faktycznie ma wiele atrakcji, jakie warto poznać. Na pewno, jak już wybierzemy się na Warmię, to najkorzystniej udać się do palmiarni, jaka zbudowana jest na Winnym Wzgórzu. Z tamtego miejsca rozpościera się wspaniała panorama na całe miasto. Znajdziemy tam ponad dwieście gatunków egzotycznych roślin, przykładowo znaczącą palmę daktylową.

W takim miejscu odnajdziemy pełno rewelacyjnych miejsc, takiego typu jak akwaria pełne kolorowych ryb. Choćby i z takiego powodu kwatery pracownicze łódź są rzeczywiście popularne, tak więc nie zadziwia, że z roku na rok przyjeżdża coraz więcej turystów, ale to jak wiadomo nie wszystko – .

Hotel na Warmii

Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Na Warmii jest piękne Stare Miasto. W centrum znajduje się ratusz, jaki pochodzi z 15 wieku. Stąd właśnie najlepiej zacząć wędrówkę po centrum miasta, tam także ma miejsce bogata baza hoteli. Jak bowiem hotel ma do zaoferowania bardzo dużo. Na uwagę zasługuje też Góra Tatrzańska. Jest to świetne miejsce na spacery, a w okresie zimowym nawet to miejsce jest dobre na narty. Na prawie dwustumetrowym wzniesieniu wybudowano wyciąg narciarski. Warmia będzie również bardzo ciekawa dla wielbicieli win, bo można odnaleźć tu Muzeum Wina. Dzięki temu można dowiedzieć się interesujących rzeczy o historii warmińskiego wina, procesie produkcji takiego napoju, przekonać się jak prezentowały się dawne etykiety czy archiwalne fotografie z winobrań. Nie musimy być nawet wielkim wielbicielem wina, aby docenić tego typu wystawę, jaka jest faktycznie interesującym doświadczeniem – .

Choć ten skansen znajduje się poza miastem – w Ochli, to dobrze jest, ażeby go odwiedzić. Na trzynastu hektarach zebrano ponad 60 zabytkowych wiejskich zabudowań, np. wieżę winiarską. To tylko kilka przykładów, lecz pokazują one, że naprawdę korzystnie pojechać na Warmię i miło i pożytecznie spędzić tam czas. Zwłaszcza to dobry pomysł, jak brakuje nam inspiracji podróżniczych. Czasem planujemy daleki podróże, a nie zdajemy sobie sprawę, iż bardzo interesujące rzeczy są bardzo blisko. W tym sensie Warmiaa z pewnością zasługuje na uwagę.