Skip to content

Impreza firmowa, inaczej o tym na co możesz postawić, by pracownicy byli zadowoleni

W chwili obecnej coraz więcej firm bierze pod uwagę przygotowywanie dla swoich pracowników rozmaitych imprez. zazwyczaj organizowane są one raz na rok, ale nie brakuje również takich korporacji czy przedsiębiorstw, gdzie imprezy dla firm organizowane są znacznie częściej. Bez wątpienia będzie to świetny sposób na integrowanie się. Na jakie opcje postawić, by pracownicy mogli być zadowoleni?

Obecnie coraz więcej firm bierze pod uwagę organizowanie dla swych pracowników rozmaitych imprez. Najczęściej organizowane są one raz na rok, lecz nie brakuje również takich korporacji czy przedsiębiorstw, gdzie imprezy dla firm organizowane są znacznie częściej. Bez wątpienia będzie to świetny pomysł na integrowanie się. Na które pomysły postawić, aby pracownicy mogli być zadowoleni?

hotel - wizerunek

Autor: Billie Grace Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Sposobów na firmowe przyjęcia będzie całe mnóstwo. Całkiem nie tak dawno najchętniej brano pod uwagę paintball, co podobało się zarówno paniom, jak i mężczyznom. Zdaje się jednak, że moda na niego raczej mija. Paintball zastępują więc zupełnie inne pomysły. Obecnie imprezy firmowe odbywają się zazwyczaj w dobrej jakości hotelach. Świetnym wyborem okazuje się być hotel spa, który z całą pewnością spodoba się kobietom. Czy jest to też odpowiednie miejsce dla panów? Okazuje się, że tak. Hotel SPA to w końcu nie jedynie maseczki, ale również masaże, z których chętnie korzystają panie jak i panowie.

Ponadto dołączone zostają często basen oraz sauna. Trzeba pamiętać, iż SPA to jedynie dodatek do głównej imprezy. Z ofert SPA pracownicy mogą korzystać po integrowaniu się. Dobrze, by impreza firmowa nie była tradycyjnym wypijaniem alkoholu, który zagryzany jest rozmaitymi przekąskami. Idealnie jest, jeśli na imprezę program będzie uwzględniał różnorodne gry oraz zabawy integracyjne. To najlepszy pomysł na to, aby osoby pracujące razem poznali się lepiej. Ponadto tego typu zabawy dają pracodawcy szansę na szybkie zidentyfikowanie liderów zespołu, a to można już wykorzystać w codziennej pracy, uwzględniając jako własny sukces. Znakomitym pomysłem okazuje się być zatrudnienie profesjonalisty, który zorganizuje takie zabawy, przeprowadzi je, a następnie uwzględni z nich dokładny raport. Wówczas zyskujemy pełny obraz takiego zespołu pracowników.

Przyjęcia firmowe będą w zdecydowanej większości przypadków bardzo lubiane przez jej uczestników. By mimo wszystko chcieli oni brać w imprezie firmowej udział, musi ona być dla nich ciekawa. W przeciwnym razie pracownicy szybko się zbuntują i na następną imprezę nie będą już chcieli pojechać.